Rady

Rady a tipy pro Váš spokojený nákup

 

 

Nová generace potahových látek Magic Home

 

 Díky speciální technologii společnosti Fargotex tkaniny z kolekce Magic Home mají unikátní vlastnosti. Látka se velice snadno čistí. 
Skvrny zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. 
Vyberte si potahovou látku z řady Magic Home Collection a užívejte si pohodlí beze skvrn!

Potahové látky Magic Home jsou příjemné na dotek a jsou velice odolné (vydrží až 250 000 cyklů testu Martindale, pro srovnání běžné potahové látky vydrží 15 000 – 50 000 otěrů). Výhodou je i velký výběr odstínů.

 • nejvyšší kvalita
 • jednoduché čištění
 • široká barevná škála

                               

Textilie z kolekce Magic Home jsou upravené moderní technologií Easy Clean, takže jakékoliv skvrny se dají snadno vyčistit aniž by byla poškozena struktura materiálu. Nábytek zůstane jako nový. Jednoduše odsajte tekutinu papírovým ubrouskem (zbytky jídla odstraňte pomocí lžíce). Pak naneste na skvrnu trochu vody. Jemně přitlačte a krouživými pohyby skvrnu odstraňte. Látku pak nechte vyschnout. V případě ušpinění eko-kůže fixou, perem nebo pastelkou stačí použit školní gumu nebo alkoholový čistič ve spreji.

Některé látky z kolekce Magic Home jsou upravené technologií Easy Life. Díky teflonové úpravě potah neabsorbuje tekutiny, kapky tak zůstávají na povrchu materiálu. Rozlité víno nebo kávu jednoduše odsajete papírovým ubrouskem.

               Odstranění skvrn z omývatelného potahu

 

                                     

Tekutiny (káva, čaj, víno, džus atd.):

 1. skvrnu odsajte papírovou utěrkou
 2. naneste na skvrnu trochu vody
 3. krouživými pohyby skvrnu odstraňte
 4. nechte místo vyschnout

Husté směsi (omáčky, kečup, majonéza atd.):

 1. zbytky jídla odstraňte pomocí lžíce
 2. naneste na skvrnu trochu vody, následně vodu odsajte papírovým ubrouskem
 3.  v případě problematických skvrn použijte slabý mýdlový roztok a hadřík z mikrovlákna
  pak naneste zase trochu vody a následně odsajte papírovým ubrouskem
 4. opakujte postup do úplného odstranění skvrny

Suché čištění:

 1. k odstranění nečistot použijte vysavač nebo suchý hadřík
 2. na tento druh nečistot nikdy nepoužívejte vodu

 

 

 

Jak vybrat postelový rošt ?

Při nákupu nové matrace byste měli pamatovat i na její uložení a současně s ní vybrat i postelový rošt. Jen vhodně zvolený podklad pod matraci totiž zajistí její správnou funkčnost.

Nejrozšířenější jsou lamelové rošty

Při výběru roštu je nutné změřit vnitřní rozměr postele, abyste znali správný rozměr roštu. V případě, že pořizujete rošt na dvojlůžko širší než 140 centimetrů budete potřebovat rošty dva.

Nejběžnější a mezi zákazníky nejvíce oblíbené jsou postelové rošty vyrobené z pružných dřevěných lamel. Liší se od sebe šířkou, výškou, počtem a uložením – v gumových nebo plastových pouzdrech. Komfortnější rošty Vám poskytnou i něco navíc. V nejvíce namáhaných oblastech hrudníku a beder si můžete nastavit jejich tuhost podle svých požadavků. Pro větší stabilitu jsou vybrané rošty opatřeny zesíleným středovým popruhem a příčnými výztužemi.

postelový rošt

Vyberte si z naší nabídky

Postelové rošty vyrábíme v České republice a vybrat si můžete z několika kategorií.

Konstrukčně se dělí na rošty pevné, které jsou stabilně uloženy v rámu, polohovací a rošty s výklopem.

Některé rošty poskytují až 18 různých poloh! Když budete mít oteklé nohy, zvýšíte si oblast nohou, nebo si podepřete záda pro příjemné chvilky u knížky či televize. To vše ručně či pomocí motorku s dálkovým ovládáním.

Postele s úložnými prostory vyžadují výklopné postelové rošty. Abyste nemuseli vyvíjet velkou námahu při jejich zvedání, jsou vybaveny plynokapalinovými vzpěrami, které znáte z pátých dveří automobilu.

polohovaci rost

A proč rošty?

Rošty významně ovlivňují ortopedické vlastnosti matrací, protože s jejich použitím se matrace mnohem lépe přizpůsobí tělu. Ovšem platí pravidlo, že rošt musí odpovídat konkrétnímu typu matrace. Ne každý je totiž vhodný pro všechny. Pořídíte-li si pružinovou matraci, není dobré umístit ji na polohovatelný rošt, pokud jste si vybrali pěnovou matraci, byla by škoda nevyužít její pružnost na polohovatelném roštu.

Jedno ale platí pro jakékoliv: postelové rošty umožňují dokonalou prodyšnost, čímž pomáhají bojovat proti vzniku plísní a bakterií. Bylo by naprosto zbytečné, kdybyste si pořídili pěnovou matraci s větrací mřížkou v potahu, odvětrávacími kanálky nebo speciálními prořezy a uložili jste ji na pevnou desku bez možnosti proudění vzduchu.

Na dobře zvolené matraci a odpovídajícím roštu bude Váš spánek zdravý a kvalitní.

 

 

Srovnání matrací dle materiálu

Kupujete novou matraci a nevíte, jakou vybrat? Nedivíme se. Na trhu je tolik typů matrací, že z toho jde někdy hlava kolem i zkušeným prodejcům. A co teprve zákazníkům, kteří matraci vybírají jednou za sedm let. Ale nebojte se – vyznat se v nich dá!

Připravili jsme pro vás přehled nejčastějších materiálů, ze kterých se vyrábějí moderní matrace. Prohlédněte si jejich vlastnosti a výhody a vyberte si matraci přesně podle svých představ!

Líná pěna

Matrace z líné pěny (někdy také paměťové pěny, kosmické pěny nebo termoaktivní pěny) mění po ulehnutí vlivem tepla svoji tuhost a dokonale se přizpůsobují tvaru těla. Je jedno, zda spíte na zádech nebo na boku. Hlavní znaky:

 • Dokonalé ortopedické vlastnosti
 • Maximálně pohodlný spánek
 • Není vhodná pro děti do 12 let

Prohlédnout matrace z líné pěny.

líná pěna

Studená pěna

Studenou pěnu obvykle výrobci kombinují ještě s dalším typem pěny. Studená pěna je prodyšnější než jiné pěny a zaručuje správné proudění vzduchu. Hlavní znaky:

 • Elasticita a vzdušnost
 • Dlouhá životnost
 • Obvykle není vhodná na polohovatelný rošt

Prohlédnout matrace ze studené pěny.

studená pěna

Pružiny

Klasické pružinové matrace se dnes vyrábějí ve dvou provedeních. První jsou matrace systému Bonell (pružiny rozmístěné po celé ploše matrace), které doporučujeme spíše na příležitostné spaní. Druhé jsou takzvané taštičkové matrace, ve kterých jsou pružiny uloženy zvlášť po jedné. Tyto matrace proto mají mnohem lepší ortopedické vlastnosti. Hlavní znaky:

 • Vysoká prodyšnost
 • Možnost uložení na pevných (neprodyšných) deskách
 • Nehodí se na polohovatelné rošty

Prohlédnout pružinové matrace.

pružinová matrace

Latex

Latexové matrace většinou obsahují směs přírodního a umělého latexu. Jsou stoprocentně antialergenní a jejich prodyšnost zajišťují vzduchové kanálky. Hlavní znaky:

 • Ideální pro polohovatelné rošty
 • Dlouhá životnost
 • Podklad musí být prodyšný

Prohlédnout latexové matrace.

latexová matrace

Flexifoam®

Originální pěna Flexifoam® spojuje kvalitu dražších matrací s nízkou cenou. Svými vlastnosti se podobá studené pěně. Často se používá při výrobě matrací, které mají z každé strany jinou tuhost. Hlavní znaky:

 • Vzdušnost a pružnost
 • Dlouhá životnost
 • Vhodná pro všechny typy roštů

Pěnu Flexifoam® obsahuje i nejprodávanější matrace Super Fox.

Prohlédnout Super Fox matraci. 

Kokosové vlákno

Matrace čistě z kokosového vlákna byste na trhu hledali marně - vlákna z kokosových ořechů spojená přírodním latexem totiž slouží pouze jako zpevňující vrstva matrací. Hlavní znaky:

 • Zvýšená nosnost a tuhost
 • Prodyšnost
 • Nehodí se na polohovatelné rošty

Kokosovou vrstvu obsahuje například matrace Romantika Kašmír.

test matrací

 

 

Blahodárné masážní matrace

Chceme-li dopřát našemu tělu relaxaci po náročném pracovním týdnu, zajdeme si do sauny, vířivky nebo na masáž. Jednou z dalších možností je, vyměnit matraci za masážní.

Při problémech s páteří nebo svalstvem je masáž velmi prospěšná. Ovšem někdy bychom ji potřebovali častěji a nezbývá nám na ni čas. Ideálním řešením jsou masážní matrace.

Proč jsou masáže tak prospěšné?

Klasická masáž je nejstarší formou léčby, která se používala již ve starověku. Díky vyvíjenému tlaku na svaly a tkáně dochází ke zmírnění bolesti, zlepšení krevního oběhu, odstranění stresu a napětí. V dnešní době je provádí vyškolení odborníci nebo zdravotníci, dříve obvykle přírodní léčitelé. Masážní salony nabízí nejrůznější druhy masáží – švédské (neboli běžné „klasické“ masáže), thajské, lymfatické, medové, čokoládové, vodní, ajurvédské apod. Když si nemůžeme dopřát masáž v takové míře, jakou bychom si představovali, zvolme masážní matrace. Přináší podobné účinky.

Masážní matrace

Jedná se o matrace, jejichž ložná plocha je vybavena masážní profilací, tzn. nopky, které jemně masírují pokožku těla. Z nabídky matrací Tropico jmenujme např. matraci Super Fox v profilaci Wellness, která poskytuje jemnou masáž z jedné strany matrace a z druhé profilaci CubeCare. Tato profilace byla vyvinuté pro zdravotní matrace. Každá kostka speciálně vyrovnává vyvinutý tlak a tím udržují páteř v rovině a zabraňuje otlakům a proleženinám.

Nechte se přesvědčit o jejich účincích

Jestliže nám nezbývá mnoho času na masáže, dopřejme si alespoň masážní matraci. Zlepšují krevní oběh, odstraňují bolesti svalstva a poskytují relaxaci celému tělu. Klasickou masáž sice zcela nenahradí, ale potřebný odpočinek přinesou také.

 
 
phone
Zavolejte nám
chat
Nebo nám napište na
Přihlášení
Nemáte ještě účet?Zaregistrujte se.